Fabiani Bożena - Rzym. Wędrówki z historią w tle Audiobook PL » westmichiganclean.com - Twoje miejsce w sieci.Free download.

Fabiani Bożena - Rzym. Wędrówki z historią w tle [Audiobook PL]

Fabiani Bożena - Rzym. Wędrówki z historią w tle [Audiobook PL]

Fabiani Bożena - Rzym. Wędrówki z historią w tle [Audiobook PL]


Opis:


Rzym. Wędrówki z historią w tle to bardzo osobista książka Bożeny Fabiani o mieście, w którym stale się coś rodziło, coś przekształcało, coś zapadało pod ziemię. To opowieść o osłoniętych tajemnicą dziejach najstarszych kościołów i innych zabytków, dziejach odczytywanych wciąż na nowo przed kolejne pokolenia badaczy. Spacerując po Wiecznym Mieście, trzeba patrzeć zarówno w górę, żeby nie przegapić na przykład uroczych kapliczek maryjnych na murach, jak i pod nogi, bo przeszłość w wielu miejscach zapadła się głęboko pod ziemię i trzeba za nią tam powędrować.


Rzym to miasto jedyne w swoim rodzaju; tu każdy kamień ma coś do powiedzenia – głazy pod stopami na via Appia sprzed dwóch tysięcy lat, czy niewiele od nich młodsze, niedawno zdjęte i wymienione na nowe, dachówki na bazylice Santa Maria Maggiore; ocalone dedykacje na pogańskich świątyniach i epitafia z katakumb; fasady bazylik i kardynalskich pałaców ze swymi herbami na frontonie, obficie zdobione wewnątrz; zwalone kolumny czy ukryte pod ziemią i mozolnie odkopywane pozostałości pierwszych kościołów. Niemal na każdej ulicy jest kościół, w którym można znaleźć coś ciekawego. To niewyczerpana kopalnia. Życia nie starczy na obejrzenie tego wszystkiego, nawet gdyby się tam urodzić, stale mieszkać, być archeologiem i mieć wstęp do podziemi i do skarbów sztuki w prywatnych apartamentach.

Autorka oprowadza czytelników po Rzymie, przedstawiając wybrane epizody z dziejów miasta: od narodzin chrześcijaństwa do baroku, całkiem wyjątkowo sięgając nieco głębiej w czasy starożytne. Kładzie nacisk na zabytki wczesnochrześcijańskie, by powiązać je z okolicznościami narodzin chrześcijaństwa, a następnie pokazać ich późniejsze losy, opisując Rzym papieży. Opowieść kończy na wieku XVII – trzy ostatnie rozdziały książki są poświęcone Rzymowi doby baroku. Bożena Fabiani nasyca tekst rozmaitymi szczegółami dotyczącymi mody, obyczajów, malarzy, przestępstw i egzekucji. Dzięki temu pokazuje życie miasta z bliska, objaśnia okoliczności, w jakich powstało to wszystko, co po wiekach trafiło do przewodników.

Opis uploadu:

wielkosc paczki: 1,04 GB
czas trwania: 14h 01m 42s
bit rate: 192kbps
rodzaj kompresji: rar
zawartosc uploadu: mp3
wersja jezykowa: PL
czyta: autorka
BRAK DANYCH NAPRAWCZYCH
Haslo: BrakDownload:

Wszystko o newsie Fabiani Bożena - Rzym. Wędrówki z historią w tle [Audiobook PL]

News Fabiani Bożena - Rzym. Wędrówki z historią w tle [Audiobook PL] w sieciach społecznościowych

Serwis dostępny w wersji mobilnej Fabiani Bożena - Rzym. Wędrówki z historią w tle [Audiobook PL] Serwis dostepny jest równiez w wersji mobilnej.

21-10-2018, 11:30
0komentarze i odpowiedzi w newsie Fabiani Bożena - Rzym. Wędrówki z historią w tle [Audiobook PL]
Informacja
Członkowie grupy Gość nie posiadają uprawnień do komentowania tego artykułu.
все шаблоны для dle на сайте шаблоны dle 11.2 скачать
W górę